Základ je regulácia HAKKO 936 a pero HAKKO 907 , obe kúpené z ebayu
 
 
 
 
Kúpená regulácia je obvodovo Hakko, avšak, Hakko používa Rubycony, tuto boli nejaké čínske šmejdy. DPS má cesty podľa originál Hakko, avšak materiál je iný, takisto rozloženie odpovedá originál Hakko. Rezistory majú tenučké nožičky, čiže sú to china shity ktoré sa dajú kúpiť na ebayi, sú asi o polovičku tenšie ako u nás dostupné značkové súčiastky.  Jednou z možností je že sú to 0,25W 1% rezistory ale tomu sám neverím :D Poťák úplna katastrofa to šlo hneď do koša,behal naprázdno a nič nereguloval. Na knoflíku chýba mechanika zámku, plasty sú také všelijaké čínske. Pájkované bezolovom. Výkonový rezistor mal byť 2W 390R, no však mal rovnako tenučké nožičky ako zvyšné rezistory. Pravdepodobne tam poistka nebola, ale mala byť lebo je tam príprava na ňu.
Čo sa týka chladiča, asi si čínski súdruzi zobrali príklad z homeopatík t.j. čím menej tým je silnejšie, teoreticky sa tam nič hriať nemá, ale hentaký nano chladič by mi nedal spať.
 
 
Samozrejme mi to nedalo ako by to nedalo nikomu, takýto humus uvažovať používať, tak som dal doporiadku čo sa dalo. Kondenzátory vymené za nové samwhy, sranda že tie "menšie" mali byť 47uF/16V v originál Hakko, no sem číňania napchali 47uF/50V, čo som ja nevedel že tam také nemajú byť, tak som tam narval 100uF/50V Nippon Chemicon, nech ho porazí dočista, aj tak to ide len ku zenerkám.
Potenciometer nahradený nejakým MADE IN USA, ale asi kúpim nejaký menší lebo hento je krava veľká a mám podozrenie že je to draťák.Chcelo by to TP195 B-5K no ten asi tak ľahko nezoženiem. Doplnil som zozadu poistkové púzdro + jednu prepojku z lakovaného drôtu. Ten kvazi výkonový odpor som nahradil starým dobrým ruským nezmarom o hodnote 330R.Takisto som vymenil 1N4007 ktora vyzerala že ju niekto prešiel traktorom.
 
Na pere aj na regulácii som vymenil konektory, boli nejaké smiešne plastové, tak som tam dal staré dobré kovové tesly ktoré držia jak hluchý dvere.
Ešte to musím vykúpať v IPA lebo sú tam zvyšky tavidla a streknúť plastikom.
 
Už je na ceste toroid 24V/60VA, musím ešte prekresliť stupnicu aby som mohol vyrobiť novú.  Po zapnutí sa rozsvieti LED a na výhrevnom telese sa objaví 18V (trafák 21V naprázdno), nahreje sa raz dva na nejakú pracovnú teplotu a LED začne blikať, keď je na LED LOG1 t.j. svieti na výstupe telesa je daných 18V.Keď je LOG0 tak na telese nie je nič. 
 
 
Keď dorazil toroid, tak som sa mohol pustiť do skompletovania, avšak nebol by som to ja keby som nezabudol kúpiť z TME potenciometer, takže je tam nejaký čo som našiel doma a pri najbližšej príležitosti ho vymením.Trošku som sa obával že po skompletovaní to nepôjde, veci majú istý čarovnú schopnosť na stole fungovať ale v krabičke nie. Toto bežalo aj v krabičke. Toroid s potrebným napätím a dostatočným výkonom tomu pomohol, pero sa nahrieva dost rýchlo, úreladenie teploty a následné doregulovanie elektronikou je sekundová záležitosť. 
 
Teplotu hrotu ani rozsah regulácie ani nič som nemeral, nemam čím ani ako ani chuť. Keď je pero studené, pridám teplotu, keď je horúce,uberem. Musím však povedať, pájkoval som s tým už SMD tantaly a pájkuje sa s tým veľmi príjemne. Ako doplnok som si kúpil 0,35mm cín Broquesta z tme, na SMD ako stvorený, veľmi dobre sa s ním pájkuje pekne sa rozlieva a zostáva lesklý a tavidlo je dosť dobré a dobre chytá aj na čistú meď. 
 
tu sú obrázky ako som to spackal
 
 
Záver ??? 
 
HAKKO 937 sa stále predáva na ebayi za cca 100$ prípadne novša verzia v žlto modrej krabičke za 160€. Náklady na túto kópiu boli : 
12€ regulácia
7€ pero
13€ toroid
7€ krabička (tú som použil z predchádzajúceho projektu)
ostatné súčiastky DO 2€
 
Pracuje sa s ňou dobre , uvidím časom, ale som spokojný a výsledok je taký ako som očakával t.j. pájku ktorá mi vydrží kým nenašetrím a nekúpim lepšie.